Vitajte 


Penzión Zita sa nachádza v mestečku so 8514 obyvatel'ml. Mesto je významným strediskom vinohradníctva, rekreácie a historické centrum s typickými vinohradnickými domami. So zvyškami hradieb bolo vyhlásene za mestskú pamiatkovu zónu.V meste sa nachádz a múzeum L. Štúra a tiež stála expozícia keramickej tvorby národnéhoumelca Ignáca Bizmayera. V Pezinku cca 10 km je múzeum vinárstva a vinohradníctva. svetoznámej keramiky, ktorej výroba bola založená v roku 1883. Pre Modru je charakteristické

Zaujímavou historickou domin antou je hrad Červený kameň cca 10 km z 13. storoči

V hrade je stála výstava historického nábytku, zbrani a výtvarnýchdiel. Jedinečný zážitok vám poskytne Sokoliarsky dvor na nádvorí hradu. Naživo je tu možnosť vidieť pri lietani veľké množstvo dravcov. Jaskyna Driny - cca 15 km v Smoleniciach je známa svojou prekrásnou kvapľovou výzdobou. Centrum lyžovania sa nachádza na Pezinskej Babe - cca 15 km. V lete sa da kupat' v prírodných "Slnečných jazerách v Senci.

20km. Gurmáni si pridu na svoje v Slovenskej kolibe v nedalekom Limbachu - 15km. Typické jedlá a vinko doplňuje živá cigánska muzika.

Neodmysliteľnou udalost'ou Modry sú každoročné jesenné oberačkové slávnosti - slávnosti vina. Pre tieto slávnosti sú charakteristické miestné špeciality, ako napriklad lokše s husacou pečienkou, burčiak - mladé poilenkou, burdiak emanda víno a slovenský folklór. V tomto období platí v plnej miere úslovie: Radšej jeden krát skúsit ako tisic krát počut'.